Blog > Komentarze do wpisu

Oryginalny sposób na przetestowanie Ultrabooka Acer Aspire S3

acer

 

Czy powstał już idealny laptop? Wątpliwe. Czy Ultrabook Acer Aspire S3 walczy o wysoką notę? Prawdopodobnie. Kiedy testerami pod jednym dachem zostaną Kobieta i Mężczyzna może dziać się wiele… Oj wiele….

 

Ona.

Młoda, zwariowana, nowa modowa blogerka.

 

On.

Młody, spokojny, zapracowany, zabiegany półmaratończyk, a w dodatku Informatyk (uważaj laptopie!)

 

Oni.

Domatorzy, lubiący dobrze i smacznie zjeść. Zdążyli na czas zapoznać się z opisem Ultrabooka Acer Aspire S3 i są gotowi wygrać nowego laptopa!

 

Jakie Ona stawia wymagania?

Lekkość przede wszystkim. Przebywam z laptopem w wielu miejscach. Raz stoi na biurku i przy nim pracuję, zaraz jest elektroniczną książką kucharską na blacie w kuchni, potem ląduje w łóżku i przeżywam z nim kolejny odcinek mojego ulubionego serialu.

 

A czy będzie pasować do nowego stolika kawowego? Design podczas częstego użytkowania sprzętu jest równie ważny co sprawy techniczne (na których mam prawo się nie znać). Jeśli będzie ładnie się prezentować, a dla niezapowiedzianych gości będzie małym dziełem sztuki to może zastanowię się nad umieszczeniem go na głównym miejscu w salonie.

 

Muszę się do czegoś przyznać. Zasypiam z prędkością błyskawicy. Kiedy poczuję, że sen się zbliża, ma się wyłączyć szybko. Bardzo szybko!

 

Nowy lokator musi lubić jedzenie. Nieodłącznym elementem obiadu podczas emisji Dr. House’a jest laptop. Jeśli nie zaakceptuje bliskości bardzo ciepłego jedzenia niestety będziemy musieli się pożegnać.

 

Jak wcześniej wspomniałam tworzę modowe kolaże. Kolor i nasycenie jest dla mnie ważny, więc zależy mi na rozdzielczości i czytelnym ekranie. Kiedy mam wenę, lubię kiedy laptop ze mną współpracuję. Musi pracować bardzo szybko i wydajnie.

 

Jeśli mowa o wydajności zdarza mi się podróżować do rodzinnego miasta. Korek przy wyjeździe z Warszawy? Nie ma to jak włączyć film i się zrelaksować albo stworzyć nowy modowy kolaż ;)

 

Kiedy jesteśmy już przy podróżach, to lubię wiedzieć co dzieje się w moim mieszkaniu. Długie wideorozmowy z Nim są nieodłącznym elementem moich wyjazdów w rodzinne strony. Jeśli mój laptop nie ma rewelacyjnej kamery, a On ma problemy z rozpoznaniem czy to ze mną prowadzi rozmowy – czas rozejrzeć się za nowym sprzętem. Adieu!

 

Ostatnie moje wymaganie, ale wcale nie mniej ważne. Laptop musi być łatwy w utrzymaniu i odporny na damskie paznokcie. Nie lubię, kiedy producent zachwyca się nad wytrzymałością i odpornością swojego sprzętu, a po tygodniu wygląda jakbym wrzuciła go do pralki i wyprała minimum trzy razy w 90 stopniach.

 

Jakie On stawia wymagania?

Konkretne w kwestii wydajności. Przede wszystkim w kwestii mocy procesora oraz czasu dostępu do dysku – w pracy wodotryski graficzne mnie nie interesują. Ma być szybko i sprawnie. Nie jest to maszyna robocza, ale nie zawsze jest czas i miejsce, by przeprowadzać skomplikowane obliczenia na stworzonych do tego serwerach. Wtedy właśnie wydajny notebook potwierdza swoją wartość. Przetestować łatwo – wystarczy sprawdzić, jak bardzo Acer bije na głowę mojego starego laptopa przy wielogodzinnych obliczeniach.

 

Pisanie artykułów i tworzenie prezentacji w drodze na konferencję – dobra bateria jest kluczowa. Czy w pociągu, czy w samolocie, korzystanie z zewnętrznej myszki jest niepraktyczne. W Acerze sprawdziłbym na pewno wygodę korzystania z touchpada – korzystam z niego częściej, niż sobie zdaję z tego sprawę.

 

Nie samą pracą człowiek żyje, więc dobrze by było, żeby druga część Wiedźmina śmigała jak trzeba. Przestałem śledzić rynek gier komputerowych, bo ,,rozrzutność'' programistów w kwestii wymagań sprzętowych jest zatrważająca. Mam nadzieję, że Acer pozwoli mi nadrobić zaległości.

 

Co z tego będzie?

Albo małżeństwo na kilka lat albo szybki rozwód. Ultrabook Acer Aspire S3, lepiej się postaraj. Stawką jest zamieszkanie z Nami!poniedziałek, 21 listopada 2011, foggia87

Polecane wpisy

Komentarze
medithanera
2011/11/24 02:42:05
Znalazłam to owo tajemnicze miejsce, w którym należało umieścić swe dane. To konto na forum gazeta.pl - kompletnie zbędne do blogowania, bo żeby założyć bloga wystarczy mieć maila na gazecie. A konto mailowe nie jest w żaden sposób powiązane z forumowym.

Teraz już na to za późno, ale jeszcze kilka godzin temu (teoretycznie) można było założyć tam konto i umieścić na nim swoje dane teleadresowe, a następnie (chyba dobrym słowem) zaświadczyć, że jest się autorem tego i tego bloxa oraz co za tym idzie także i wpisu na zadany temat.

Ja mimo klikania we wszystkie możliwe odnośniki nie znalazłam tam żadnej tajemniczej zakładki, która przechowywałaby lub zechciała przyjąć moje dane. Zabawny ten konkurs, nieprawdaż?

I zerknij jeszcze na to:
medithanera.blox.pl/2011/11/Konkurs-Ultrabook-Acer.html

Pozdrawiam :)
-
foggia87
2011/12/01 11:36:20
Ona i On będą testować :)